Viking Eggeling | Symphonie Diagonale [1924]

1901-1907 yılları arasında Milano'da sanat tarihi okuyan Eggeling, Milano'da geçirdiği yıllarda Cubism'den çokça etkilenir. Cubism'in üzerindeki etkisi zamanla daha soyut bir hale evrilir.

Sanatçı 1919 yılında, Richter, Ruttmann ve Fischinger'le birlikte Absolute Film'in ilk örneklerini çıkaracağı şehir olan Berlin'e yerleşir. Burada radikal politik bir grup olan Novembergruppe'ye katılan Eggeling grupta Dada, Bauhaus and Constructivism'le bağlantılı onlarca sanatçıyla da çalışma fırsatı bulur. 

Absolute Film'in ilk örneklerinden olan Symphonie Diagonale sanatçı tarafından 1924 yılında tamamlanır. Kasım ayında ilk gösterimi yapıldıktan 16 gün sonra da Eggeling hayatını kaybeder. 
1 / 3
Viking Eggeling | Symphonie Diagonale [1924]

Blog by Beste Türkön
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
3 / 3
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE