1 / 9

City Museum: The Ultimate Urban Playground


55.741 m2 üzerinde, 10 katlı eski bir ayakkabı fabrikasının arazisine kurulmuş olan St. Louis'deki City Museum, aklınızın alamayacağı bir urban oyun alanı. Oyun alanı dediğime bakmayın. Aslında City Museum, oradan buradan bulunan objelerin biraraya getirilmesiyle inşaa edilmiş bir çocuk parkı, eğlence evi, sürreal bir pavyon ve bence en çok da mimari bir şaheser. Yine "objeler" dediğime bakmayın, bahsettiğimiz parçalar arasında uçaklar, okul servisleri, vinçler, yangın merdivenleri ve inşaat iskeleleri var.

Fikir babası sanatçı Bob Cassilly tarafından 1997 yılında ziyarete açılan City Museum Cassilly'nin 2011 yılında hayata veda etmesinin ardından Cassilly'nin izinden ilerleyen 20 kişilik bir sanatçı grubu olan Cassilly Crew'un önderliğinde gelişmeye devam ediyor.

2 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
City Museum: The Ultimate Urban Playground

Blog by Beste Türkön

Daha fazlası için:
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
9 / 9
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE