Kein Kollektiv

Björk - Vulnicura

Birkaç gün önce zalimce internete sızdırılan yeni Björk albümü “Vulnicura”, geçen gece ansızın Itunes üzerinden satışa sunuldu. 

Albümü yazarken notaların ve kelimelerin içinde boğulan Björk, müziğin yükselen değerlerinden Arca’nın, birlikte çalışma teklifine tabiri caizse balıklama atlamış ve birkaç aylık kısa bir süre içinde albüm ortaya çıkmış. The Haxan Cloak’ın da ekibe dahil olması ile, rüya takımı oluşmuş. 

Vulnicura, Björk’ün senelerdir özenle inşa ettiği, kendine has, avangard stilini devam ettiriyor. Björk’ün alamet-i farikası olan ritimler, albümün çoğunluğunda karşımıza çıkan yaylılara eşlik ediyor. Albümün açılışı “Stonemilker”, Telegram-Homogenic arasında bi yerlere konabilecek, taze İzlanda havası ihtiva eden klasik bir Björk balladı, aynı zamanda albümün hazmı en kolay şarkısı; “History of Touches” ise, Björk-Arca işbirliğinin doruk noktası. The Haxan Cloak-Björk birlikteliğinin ortak meyvesi “Family” ise albümün, Björk dahil, bütün elementlerinin, çılgınca bir uyumla dans ettiği bir başyapıt. Çağımızın ozanlarından Antony’nin eşlik ettiği Atom Dance, albümün bir diğer harikası. 

Muhteşem yaylı kompozisyonları ve uçuk ritimleri ile çılgın attıran bir albüm “Vulnicura”. Björk bu albümde de sınırlarını çok fazla zorlamadan, avangard ülkesinin kraliçesi olmaya devam ediyor. 

 albüm şu an itunes’da!  http://bit.ly/1ynxURm
1 / 3
2 / 3
Björk - Vulnicura

Kein Kollektiv
Other Posts
Niccolò Lapo Latini won in New York City at TDC69
West Coast Culture: Interview with Mike Miller
NOESI Milano
Interview with Yugal Odhrani
Lucid Dreams
Smircs - The Legacy
3 / 3
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE