I'M NOT THERE


Tood Haynes, Rock müzik ilahı şarkıcı ve söz yazarı Bob Dylan'ın esrarengiz hayatını beyaz perdeye taşır da o film sıradan bir biyografik film mi olur? Tabiki hayır!

I'm Not There, hikayesini Dylan'ın şarkı sözü yazarlığındaki şiirsel anlatı üslubuna öykünen sıradışı yöntemlerle anlatıyor. Dylan'ın hayatının yedi farklı dönemi, altı kişilik bir oyuncu kadrosu tarafından canlandırılıyor. Filmin özgün ismi "I'm Not There", Dylan'ın The Basement Tapes (Sessions) için kaydettiği, ancak orjinal albümde yer almayan meşhur parçasına gönderme yapıyor.

Dylan'ın onay ve destek verdiği film, 2007 Venedik Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülü'nü aldı ve Cate Blanchett'a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı. Filmin müzikleri, aralarında Eddie Vedder, Calexico, Sonic Youth, Stephen Malkmus, Cat Power, Charlotte Gainsbourg, Yo La Tengo, Wilco'dan Jeff Tweedy ve X'den John Doe'nun bulunduğu saygın müzisyenlerin 30'dan fazla şarkısı ve Dylan yorumlarından oluşuyor.

Bob Dylan hayranıysanız zaten çoktan izlediniz. Yok ben hayran değilim ama severim, biyografik film de izlerim diyorsanız, kaçırmayın! 

İyi seyirler.


2 / 3




I'M NOT THERE

Blog by Anıl Can




Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
3 / 3
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.



Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE