Holograms for Freedom


Revolution News’in haberine göre, İspanyalılar, Ulusal Güvenlik Yasası’nda Ceza Kanunu’na ve Terör Karşıtı Kanunlar’a yeni eklenen ‘drakonyan düzenlemeleri’ 'çiğnemeden' protesto edebilmek için dün hologramlı bir eylem gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde onaylanan üçlü yasa paketine göre, İspanyalılar Meclis’e karşı eylem yapamayacak ve kamuya açık alanlarda toplanamayacak. Türkiye'de, Meclis'ten geçen ve faşizan düzenlemeler içeren İç Güvenlik Paketi'ni andıran yeni düzenlemelere göre, İspanyalı yurttaşlar kamusal alanda eylem yapabilmek için de yetkililerden izin istemek zorunda kalacak. 

Yurttaşlar metin mesajları yazarak, ses kayıtları yollayarak veya kendi videolarını holograma dönüştürüp göndererek eyleme katıldı. 

Vatandaş Güvenlik Kanunu ya da insan hakları savunucularının taktığı isme göre Ley Mordaza (İfade özgürlüğünü kısıtlayan kanunlar) kapsamında; eylem düzenleme, ifade-basın özgürlüğünü kullanma ve görevini kötüye kullanan polisi görüntüleme gibi hareketler, yüksek miktarda para cezalarına yol açabilecek ve/veya insanları hapse mahkum edebilecek bir suç olarak değerlendirilebilecek.
2 / 3
Holograms for Freedom

Blog by Anıl Can
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
3 / 3
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE