1 / 9

Banksy's Dismaland Bemusement Park


Weston-super-Mare, UK'de bulunan terk edilmiş bir deniz kıyısı resort'unda aylardır kurulumu süren metruk bir disneyland şatosu, plastikle sarıp sarmalanmış devasa büyüklükte bir rüzgar gülü ve daha onlarca absürd yerleştirmenin altında ne olduğu merakla beklenirken ortaya Banksy'nin 5 önümüzdeki 5 hafta ziyaretçilere açık olacak yeni pop-up sergisi çıktı.

Damien Hirst, Bill Barminski, Caitlin Cherry, Polly Morgan, Josh Keyes, Mike Ross, David Shrigley, Bäst, ve Espo'nun da dahil olduğu 50 civarı sanatçının işlerinin sergileneceği bu sürreal tema parkında Banksy'nin de 10 adet işi bulunuyor.

Teması "Tema parklarının daha büyük temaları olmalı" olan bu distopik yerde rahatsız edici görüntüler ve sahneler, sürekli ve deli edici sıklıkla parlayan ışıklar, duman ve bolca küfür var. Sergi süresince kesinlkle yasak olan şeyler ise bıçaklar, sprey boya kutuları, yasadışı uyuşturucular ve Walt Disney avukatları.

5 hafta sürecek serginin etkinlikleri arasında Pussy Riot ve Massive Attack konserleri var. 
2 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
Banksy's Dismaland Bemusement Park

Blog by Beste Türkön
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
9 / 9
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE