1 / 5

Clark - Clark


Küçükken evindeki alet edevattan yaptığı pikap iğnelerinden; günümüz elektronik müziğine kattıklarına kadar hep bir dehanın pırıltısını taşıyan Clark, kendi ismini taşıyan yedinci albümü ile şu ana kadarki en etkileyici, en güçlü işine imza atıyor. Warp records’un Aphex twin, Squerpusher, Boards of Canada gibi abilerinin yanında, kendi halinde müziğini yapan ve bir türlü aradan sıyrılamayan Chris Clark, bayrağı devralmaya hazır olduğunu bu son albümü ile kanıtlıyor. 

Techno, ambient ve IDM’in yoğrulduğu; karanlık bir kış gecesi etkisi yapan, soğuk bir rüzgar gibi yüzünüze vuran melodiler ile bezeli, çok katmanlı, bunun yanında birbirine sıkı bağlarla tutunmuş şarkılardan oluşan albüm ilerlerken, sık sık kendinizi dans ederken bulmanız olası. ilk single “Unfurla” ve “The Grit in the Pearl” gibi şarkılar, tansiyon yükselten, mutluluk hissi salgılatan bir etkiye sahipken; “Snowbird” kırılgan melodilere eşlik eden meleksi vokaller ve ksilofon ile dinleyiciyi başka bir boyuta götürüyor. Yatışıtırıcı etkisi ile “Everlane” ise en iyi albüm kapanışları arasına girecek güzellikte. 

Clark, her dinleyişte yeni birşeyler bulacağınız, soğuk, endüstriyel soundunu, hisli piyano ve ksilofon melodileri ile çarpıştırırken, beyin kıvrımlarımızı dansa doyuruyor.

2 / 5
Clark - Clark

Ozan Ata
Other Posts
PJ Harvey ve Akılalmaz Albüm Süreci
Mr.Twin Sister
Gusgus & East India Youth İstanbul'da!
Andy Stott – Faith in Strangers
Gazelle Twin - Unflesh
Arca - Xen
5 / 5
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE