Ozan Ata

Gazelle Twin - Unflesh

Elizabeth Bernholz, sahne ismi ile Gazelle Twin, ilk albümü The Entire City’de yarattığı gotik atmosferi yerle bir eden albümü Unflesh’i eylül ayında yayınladı. 
Bol bol klostrofobi ve paranoya ihtiva eden Unflesh, insan derisinin altında yatan tehlikeli yaratığa göndermelerle dolu bir albüm. 

Yüzüne geçirdiği, sadece dudaklarını görebildiğimiz kadın çorabından bozma maskesi, mavi kapüşonlu eşofmanının içine sokulmuş beyaz çorapları ile, Gazelle Twin, kendisini yaratıklaştırarak ve bütün çekiciliğinden sıyrılarak; sahnede kadın cinselliğini yerle bir ediyor ve müziğini odak noktası yapmayı başarıyor; aynı zamanda albümün ana temalarından biri olan, korkuyu da iliklerinize kadar hissettiriyor. 

Albüm robotik bir sesin, “it’s coming at me” fısıltıları ile başlayan “Unflesh” ile açılıyor. Bu ses kafanızda dönmeye devam ettikçe, içinizdeki gerilim yükseliyor ve albüm boyunca yanınızda duran korku moduna ilk saniyelerde giriyorsunuz. İlk single “Anti Body”de, Bernholz’un okul yıllarında yaşadığı bunalımlar ve hastalıklar su yüzüne çıkarken, kalp atışlarınıza eşlik eden vuruşlar, adeta makineli tüfek etkisi yapıyor. “Belly of the Beast”, süpermarketlerde satılan etlerin, intikam için hayata geri dönüşünü anlatırken; “Premonition”, düşük yapmış bir kadının hislerini en saf haliyle, duygusal synthler eşliğinde bize ulaştırıyor. 

Unflesh, 2014’ün en dikkate değer işlerinden biri. Yaşadığı bunalımları ve derisinin altında acıdan kıvranan yaratığı su yüzüne çıkaran Gazelle Twin, bizi de aslında biryerlerden aşina olduğumuz karanlığın tam içine davet ediyor.
1 / 5
3 / 5
Gazelle Twin - Unflesh

Ozan Ata
Other Posts
PJ Harvey ve Akılalmaz Albüm Süreci
Mr.Twin Sister
Gusgus & East India Youth İstanbul'da!
Andy Stott – Faith in Strangers
Clark - Clark
Arca - Xen
5 / 5
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE