1 / 5

Le Hérisson


“benim adım paloma. yaşım 11. paris’te emmanuel sokak 2 numarada lüks bir dairede yaşıyorum. annem babam zengin; ailem zengin; ablam ve ben de temelli zengin sayılırız. ama buna rağmen, bütün bu şans ve zenginliğe rağmen uzun zamandan beri biliyorum ki benim için son durak bir akvaryum. yetişkinlerin bardakların üzerindeki sinekler gibi çiftleştiği bir yer. kesin olan şu ki benim yerim akvaryum değil. çok düşündüm ve kararımı verdim. okulun son günü geldiğinde 12 yaşıma gireceğim. haziran’ın 16. yani 165 gün sonra kendimi öldüreceğim. ölmeyi planlamam bir sebze gibi çürüyüp gideceğim anlamına gelmez tabii. insan ölürken önemli olan ölüyor olması değildir; o anda ne yaptığıdır. o anda, o saniyede…”

12. yaş gününde intihar etmeye karar veren, Paris’te dış dünyadan uzak bir çevrede yaşayan ve oldukça zeki bir kız olan Paloma'nın kendisinden okudunuz durumu.

Ölümle randevusunun yaklaştığı zamanlarda yalnız apartman görevlisi Renée ve gizemli Kakuro ile tanışan Paloma, karamsar hayatını gözden geçirme şansı bulacak ve bakın neler olacak.

Kitabını heniz okumadıysanız, izledikten sonra 'Niçin şimdiye kadar okumadım?' diye hayıflanacağınız
Le hérisson haftasonu için ideal.
2 / 5
3 / 5
Le Hérisson

Blog by Beste Türkön

Yönetmen: Mona Achache
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
5 / 5
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE