The Camera in the Mirror

Siz de sokakta Google'ın street view kameralarına denk gelip içi ürperenlerden misiniz? İnternete aralıksız olarak kendi isteğimizle hayatımıza dair anlar kazısak da Google kameraları işin içine girince, onlardan birine tesadüfi olarak yakalanınca kafamızda açılan kara deliklerde kayboluyoruz. Sokakta yürürken farkında olmadan kaç tane fotoğrafın arka fonunu süslediniz hiç düşündünüz mü? İşte Google kameraları da bize aynı hissi yaşatıyor.

Google Art Project'te durum bundan farklı olsa da google kamerası bütün creepy haliyle yine karşımızda. Dünyanın farklı yerlerinde müzeleri dolaşıp sanat eserlerini dokümente eden bu proje ile evinizin konforunda, bilgisayarınızın karşısında istediğiniz müzeyi gezebilmek büyük lüks.

Bu hikayeden yola çıkan The Camera in the Mirror, Google Art Project'e bambaşka bir açıdan yaklaşarak bu sefer Google kamerasını, sokakta yürürken yanlışlıkla başka insanların fotoğraflarına dahil olan insanlarla aynı savunmasızlıkta yakalıyor, yüzümüze pis bir gülümseme yerleştiriyor.

Palais Garnier'de görevdeyken ihtişamlı opera binasının aynalarına yakalanan Google kamerasının screen shotlarından oluşan proje bizim deyimimizle teknolojinin hala ne kadar ilkel olduğunun kanıtı adeta. Bu da içten içe hoşumuza gidiyor. Buyrun Google'ın kendi ağına nasıl düştüğünü Camera in the Mirror projesiyle keşfedin. 
1 / 11
2 / 11
3 / 11
4 / 11
5 / 11
6 / 11
7 / 11
8 / 11
9 / 11
10 / 11
The Camera in the Mirror

Blog by Beste Türkön

Daha fazlası için:
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
11 / 11
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE