Mr.Twin Sister


“Twin Sister” bu sene, bütün hafızasını sıfırlarcasına, yeni isimleri “Mr.Twin Sister” ile tekrar huzurlarımıza çıkıyor. Erken çalışmalarında, standart bir indie pop grubunun olması gerektiği gibi tınlayan müzikleri; 2014 çıkışlı, kendi isimlerini taşıyan çalışmaları ile yeni, daha parlak bir kabuğa bürünüyor. 

Gece ile birlikte deşifre olan asıl kimliklerimiz, içimizde sakladığımız, ortaya saçılan renklerimiz; hepsi “Mr. Twin Sister”ın gece hayatı temalı şarkılarında can buluyor. “Mr. Twin Sister”ın androjen kimliğini ifade eden; jazz, soft rock, house, techno gibi tarzları bir araya başarıyla getiren, sekiz şarkıdan oluşuyor albüm. Daha başlar başlamaz, “Beach House” hissi taşıyan giriş şarkısı “Sensitive”in rüya gibi melodisine kapılıp, astral bir seyahate çıkıyorsunuz. Andrea Estella “is this romantic dreaming?” diye adeta kulağınıza fısıldarken, evrendeki bütün yıldızları ayaklarınızın altına seriyor. 

Akşamın bir vakti, dünyadan soyutlanıp, evde kendinizden geçmelik, saksafonun eşlik ettiği house şarkısı “In the House of Yes”; Estella’nın “The Knife” vari vokalleri ile bezeli, “I am a woman; but inside I’m a man, and I want to be as gay as I can.” gibi liriklerle “Mr.Twin Sister”ın yeni androjen kimliğine atıfta bulunan, deep house ve techno etkileşimli “Out of the Dark”, albümün dans odaklı, diğer köşe taşları. 

Mr. Twin Sister, son albümü ile geçmiş kimliğini silerken, müzikal devrimini de en başarılı şekilde gerçekleştiriyor. Bunu yaparken, sizlere de tek seçenek bırakıyor; kendinizi gecenin kollarına bırakmak.
2 / 5
3 / 5
Mr.Twin Sister

Ozan Ata
Other Posts
PJ Harvey ve Akılalmaz Albüm Süreci
Gusgus & East India Youth İstanbul'da!
Andy Stott – Faith in Strangers
Clark - Clark
Gazelle Twin - Unflesh
Arca - Xen
5 / 5
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE