1 / 9

The Art of Alex Gross


70'ler Kaliforniyasında doğan, underground bir sanat akımı olan lowbrow, ya da pop-sürrealizm, özünde bolca punk müzik ve kendine has sarkastik bir espri anlayışı barındırıyor. Alex Gross'un işlerindeki eleştirel, hatta yer yer aşağılayıcı ve dalga geçen tavırda da akımın yansımalarını görüyoruz.

68 doğumlu sanatçının yoğunlukla üzerinde durduğu konular globalleşme, güzellik, alışveriş, kapitalizm, kargaşa ve zamanın vicdansızlığı.

2004 yılında koleksiyonunun bir bölümü 'Japanese Beauties' adı altında Taschen tarafından kitaplaştırılan Alex Gross'un işleri New York'taki Jonathan Levine Gallery'de sergileniyor.
2 / 9
3 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
The Art of Alex Gross

Blog by Beste Türkön

Daha fazlası için:
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
9 / 9
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE