1 / 4

Tilt Shift Effect: The City of Samba


Bir sonraki sayfada HD izleyeceğinizi umduğum 'The City of Samba' videosu hakkında biraz önbilginiz olsa fena olmaz. Zira ben bundan yıllar önce kendisine kazara denk geldiğimde bir süre gerçekliğini sorgulamaktan kendimi alamamıştım.

Beraber oturup izlesek emin olun size de 'Gerçek değil lan bu! Yok beee oyuncak olum bunlar!' tepkilerimden bir demet yapardım. Umarım o da olur.

Fotoğrafçı Keith Loutit, Rio de Janeiro'da yapılan karnavalı nerelerden fotoğraflıyor, bir sonraki sayfada şahit olacağız. Videoda bizi hayran bırakan şey ise stop-motion ve tilt shift kombinasyonu.

Tilt shift; fotoğrafta, blur etkisi oluşturulan bölgeler arasında net bir bölge oluşturarak, o bölgede kalan obje/canlılara minyatür etkisi vermek amacıyla kullanılan bir tekniktir. Kısaca, 'Minyatür Etkisi' de denebilir. Özel ve oldukça pahalı lensleri ile yapılabiliyor. Arzu ederseniz bir takım fotoğraf düzenleme programlarında da yapabilirsiniz. Lakin bu olayın tüm karizmasını silip atıyor diye düşünüyorum. Yani yapmayın, lens alın.

Tilt Shift Effect: The City of Samba


Video 2012 yılında Vimeo tarafından ödüle layık görüldü. O günden bu yana sosyal medyada turlamaktadır.

Video, şehrin muhteşem panoromik görüntüleri ile başlıyor. İlk saniyelerde 'Vay arkadaş dünya hakikaten dönüyor.' diyorsunuz. Devamında insanoğlunun küçüklüğü, neyi neden yaptığı ile başlayıp renkler, danslar derken kayboluyorsunuz.

Başta bir dinlendiriyor. Sonra veriyor coşkuyu, hezeyanı. Bir karnavalın beyin yakan, göz yoran, merak uyandıran hikayesi.

The City of Samba.

Tamam susuyorum artık. Buyrun izleyin.
2 / 4
Tilt Shift Effect: The City of Samba

Blog by Anıl Can
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
4 / 4
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE