1 / 4

The Moving Museum İstanbul


The Moving Museum'un Dubai ve Londra'dan sonra İstanbul' da gerçekleştireceği sanatçı misafir programı temelli projesi, 3 aydır 12'si Türkiye'den 48 uluslararası sanatçıyla yoğun bir üretim, fikir alışverişi ve işbirliği süreci olarak gelişiyor. Katılımcı sanatçılar önerdikleri projeleri ve başladıkları araştırmaları İstanbul'da, şehrin sosyal-kültürel bağlamıyla ve burada yaşayan sanatçılarla diyalog içinde şekillendi.

TÜM SANATÇILARIN LİSTESİ

Amalia Ulman, Ann Cathrin November Høibo, Anne De Vries, Aslı Çavusoglu, Bea Schlingelhoff, Ben Schumacher, Burak Delier, Daniel Keller, David Douard, Elmas Deniz, Emanuel Rossetti, Ethan Cook, Flavio Merlo, George Henry Longly, Günes Terkol, Haig Aivazian, Hale Tenger, Hannah Perry, Harm van den Dorpel, Ha Za Vu Zu, Helga Wretman, Hito Steyerl, Ilja Karilampi, Iz Öztat, Jaakko Pallasvuo, Jeremy Bailey, Joe Hamilton, Jon Rafman, Jonas Lund, Jumana Manna, Lara Ögel, Larissa Sansour, Leyla Gediz, Mai-Thu Perret, Michael Staniak, Ming Wong, N Dash, Nilbar Güreş, Oliver Osborne, Özlem Altın, Peles Empire, Phillip Zach, Rafaël Rozendaal, Timur Si Qin, Tobias Madison, Volkan Aslan, Zach Blas.


The Moving Museum İstanbul


The Moving Museum, gezici bir çağdaş sanat platformudur. Dünyanın farklı şehirlerinde çağdaş sanat sergileri düzenleyerek, işleri çağdaş sanata yön veren yenilikçi sesleri destekleme ve tanıtma amacı güder; bunu yaparken seyahat ederek bilgi ve yeni fikir arayışını sürdürür. Bu yaklaşım sanat dünyasının günümüzdeki küreselliğine direkt olarak cevap veren bir yapıdadır; projeye ait müze standartlarındaki üretim, eğitim programları, derin ve özenli yayınlar ve global bir küratörler danışmanlığı müze konseptinin en önemli özelliklerini bir araya getirerek yola koyulmuş ve 21. Yüzyıla taşımıştır.

Kurulduğu yıl Dubai (Mart-Mayıs) ve Londra’da (Ekim-Aralık) yaptıkları sergilerle 25.000 kişiye ulaşan The Moving Museum; kullanılmayan alanları sergi mekanlarına dönüştürüp, içlerinde Jeremy Deller, Michael Rakowitz, Tom Sachs, Bruce High Quality Foundation, Ryan Gander, Haroon Mirza, Hannah Perry, Lucky PDF ve James Bridle’ın da bulunduğu yükselen 50 sanatçının projelerini, hem sanatçılara kendilerini ifade etmek için yeni birer platform sunarak, hem de seyircilere zengin ve çeşitli bir kültürel deneyim vaat ederek sergiledi.

The Moving Museum, British Council and the Institute of Contemporary Arts, The Pavilion, Shelter, The Archive ve Traffic de dahil olmak üzere, yerel ve uluslararası kar amacı gütmeyen birçok kuruluşla işbirliği yaptı. Aynı zamanda Amazon’da da üç adet yayınları bulunmakta.

The Vinyl Factory müzisyen ve sanatçılarla işbirliği yaparak sergilere eşlik eden bağımsız bir kuruluştur. Kültür Sanat Programını büyük sergilerle işbirliği yaparak veyahut onları organize ederek oluşturan TVF, Londra ve Avrupa’nın birçok yerinde mekanlarımızı kullanarak çalışmalarını yürütmüştür. En yakın sergileri arasında Richard Mosse at the Vinyl Factory at The Brewer Street Carpark (4-26 Nisan 2014) ve The Moving Museum Open Heart Surgery in the Vinyl Factory @ 180 The Strand (13 Ekim – 15 Aralık 2013). 55. Venedik Bienali sırasında TVF Jeremy Deller’ın British Pavilion’daki işini de destekledi. 
2 / 4
3 / 4
The Moving Museum İstanbul

Blog by Beste Türkön

Daha fazlası için: 
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
4 / 4
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE