HOMELESSFONTS

Barcelona'da yaşayan ortalama 1.400 evsize destek olan Arrels Foundation HOMELESSFONTS projesi dahilinde evsizlerin el yazılarından fontlar hazırlayıp büyük markalara reklamlarında ve kurumsal işlerinde kullanılmak üzere satıyor. 

Buradan elde ettiği parayla yine evsizlere yardım eden kuruluş aslında bir nevi hepimizi aklımızdaki yardım algısını yenilemeye ve modernize etmeye davet ediyor. Loraine, Luis, Francisco, Gemma ve daha nice tabiri caizse yeni nesil 'tasarımcı' ürettikleriyle yeri geldiğinde bir şarap şişesinin üzerinde, yeri geldiğinde bir posterde karşımıza çıkıyor. Proje sürekli bir tipograf arayışı halinde. İlginizi çekerse HOMELESSFONTS ekibine buradan ulaşıp projeye destek verebilirsiniz. 

Sonraki sayfalarda yapılan tasarımlara göz atmayı ve videoyu izlemeyi sakın atlamayın!
1 / 5
2 / 5
4 / 5
HOMELESSFONTS

Blog by Beste Türkön

Daha Fazlası için:
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
5 / 5
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE