Das Experiment

Das Experiment, Oliver Hirschbiegel tarafından yönetilen, 2001 yapımı Alman psikolojik gerilim filmi.
 
Film, 1971 yılında Stanford Üniversitesi'nde yapılan The Stanford Prison Experiment deneyinden esinlenen gerçek bir hikayeye dayanıyor. Bu gerçeklik, filmi daha da ürkütücü kılıyor.

Güç zehirlenmesinin dibine vuran film, Gezi Parkı olaylarını hatırlatmıyor desek yalan olur. Toplam 20 kişiden oluşan kobayların bir kısmından gardiyan, kalanlardan ise mahkum rolü oynaması istenir.
Gardiyanların işlerini fazla ciddiye alması ile işler çığrından çıkar. Aldıkları yetki ile insanlıktan çıkarak işkenceye başvuran gardiyanlar sinirlerinizle oynuyor. 

Mortiz Bleibtreu ve Justus von Dohnanyi filmin başrollerini paylaşıyor. Bu ikili arasındaki rekabet ve güç savaşına şahit olacaksınız.

Mutlaka izleyin!

1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
Das Experiment

Blog by Anıl Can

Director: Oliver Hirschbiegel
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
6 / 6
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE