Eraserhead


1977 yılında vizyona giren Eraserhead, izledikten sonra herkesin anlayabileceği gibi bir David Lynch filmi. Korkularınızı sürreal boyutlara taşımaktan hoşlanıyorsanız bu film tam sizlik!

Filmin anlamlı sessizlikleri ve atmosferi, sizi düşünürken gerilmeye itiyor. Baş karakter, filmin henüz başında uykuya yatıp sürreal bir kabusa uyanıyor. Bu kabustaki, Henry Spencer'ın kontrolden çıkan hayatı karşısındaki pasif duruşu ve çıkmazlara girdikçe çıkış yolunu simgeleyen metaforların her biri Lynch'in imzası niteliğinde.

Yönetmen Stanley Kubrick'in, izlediği en iyi 5 film arasında gösterdiği bu sürreal korku başyapıtını bir kere izlemeniz yeterli değil. İzledikce; başka anlamlar, daha önce bulunan anlamlara bok atmalar, atılan boklara yenilerini eklemeler gibi yan etkileri var.

Hala izlemediyseniz acele edin. Stanley Kubrick öneriyor!


2 / 4
3 / 4
Eraserhead

Blog by Anıl Can
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
4 / 4
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE