Funny Games


Naomi Watts, Tim Roth, Michael Pitt, Brady Corbet ve Devon Gearhart.

Bu beş şahane isim, büyük usta Haneke ile buluşuyor ve kadro tamam. GERİLEBİLİRSİNİZ!

1997 yılında yine Haneke'nin çektiği orjinalinden uyarlanan 2007 yapımı film, zekice kurgulanmış her anı ile sizi derinden sarsacak.

Filmi izlerken; Michael Pitt'ten nefret edeceğiniz, Naomi Watts'a üzüleceğiniz, gözünüzle görmediğiniz şiddetin sizi nasıl bu kadar rahatsız ettiğine şaşıracağınız anlar gelecek ve bir süre sizinle kalacak.

Vahşet dolu toplumun gözlemsel bir aktarımı olan ve Haneke'nin yeniden anlattığı hikaye; orta halli bir ailenin Hamptons civarındaki evlerinde sakin geçirmeyi planladıkları iki haftalık tatillerinde, sürpriz bir yabancının kapılarını çalarak, yumurta istemesi ile değişen hayatlarını konu alıyor. 

İlk başlarda masumane bir komşu ziyareti gibi görünen bu durum, sinir bozucu genç (Michael Pitt) ve daha da sinir bozucu olan arkadaşının aileyi kendi evlerinde rehin almalarıyla tüyleri diken diken eden bir işkenceye ve teröre dönüşüyor.

Filmin afişinden bir alıntı ile veda ediyorum:

SHALL WE BEGIN?


2 / 3
Funny Games

Blog by Anıl Can
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
3 / 3
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE