Andy Stott – Faith in Strangers


Dub techno’nun emin kıyılarında ilerlerken, 2011’de yayınlanan, “Passed me by” ve “We Stay Together” isimli iki ep’si ile deep house, ambient gibi türlerin derin sularına dalan Andy Stott, 2012’de ince işçilik ürünü albümü “Luxury Problems” ile elde ettiği büyük başarı ile, müzikte kendi mührüne sahip müzisyenler arasına katıldı. “Luxury Problems”ı başyapıt yapan en önemli öğeler, Andy Stott’un eşsiz kompozisyonlarının yanında, hiç kuşkusuz eski piyano öğretmeni Alison Skidmore’un, derinden etkileyen vokali idi. 

Stott’un yeni albümü “Faith in Strangers” ise önceki albümden de ötesine geçmeyi başaran; trip-hop ve jungle gibi türlere göz kırpan bir çalışma olmuş. Alison Skidmore yine albümün en önemli yapı taşlarından biri. Ancak ilk albümde müziğin içinde perdelenmiş vokaller, daha da renklenmiş ve keskinleşmiş. Albümün çıkış şarkısı “Violence”, Skidmore’un melankolik sesinin etrafında dans eden, kimi zaman atmosferinde uçtuğumuz melodisi , kimi zamansa içimizi ezen vuruşları ile albümü en iyi özetleyen şarkı. Albümün en önemli özelliği ise, Stott’un bilgisayar ortamını bir köşeye bırakıp, şarkıları tamamen analog enstrümanlarla kaydetmiş olması. 

Andy Stott dinlerken; bütün albümlerinin ana temasını oluşturan siyah, beyaz ve gri görsellerde olduğu gibi; ister siyah beyaz bir dünyada dolaştığınızı hayal edin, ister kulaklığınızı takıp bu kapalı havalarda, gri bulutların içine karışın. Bunun için en iyi başlangıç noktanız ise kesinlikle “Faith in Strangers”.
2 / 4
Andy Stott – Faith in Strangers

Ozan Ata
Other Posts
PJ Harvey ve Akılalmaz Albüm Süreci
Arca - Xen
Gazelle Twin - Unflesh
Clark - Clark
Gusgus & East India Youth İstanbul'da!
Mr.Twin Sister
4 / 4
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE