1 / 9

Ryan McGinley


Sanatını New York'un dinamik, canlı ve çıplak tarafından ilham alarak ifşa eden Ryan McGinley daha 24 yaşındayken Whitney Museum of American Art'ta bir solo sergi açarak bunu başarmış en genç sanatçılardan biri olma özelliğine sahip olup Amerika'nın en parlak fotoğraf sanatçıları arasında anılmaya başlanmıştı.

Şimdi 37 yaşında ve eserleri dünyanın başlıca modern sanat galerileri tarafından sergileniyor. Çıplaklık ve seksilik arasında bir duvar örüp bu iki kavramı birbirine karıştırmak istemiyormuş gibi davranıyor aynı zamanda.
"70'lerin pornolarında göreceğiniz vücut tipleriyle ilgileniyorum" diyor Ryan, "Günümüzde birçok fotoğrafçının kurmaya çalıştığı seksilik temelli uyumun aksine, karşı komşunuz olabilecek erkek ve kızları görebilirsiniz onlarda..." Şovun kendisini değil, şov bittikten sonraki eğlenceyi çekmeyi seçmiş aslında.

Ryan'ın mantığına göre izin istemek diye bir şey yok. İzin istemektense aldığı risklerin sonuçlarına katlanmayı tercih ediyor. Bir macera yaşamanın eğlencesi de bu değil mi zaten?
2 / 9
3 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
Ryan McGinley

Ruf Mirza

Daha fazlası için:
Other Posts
Michael Wolf
Kemal Kara - Namı Olmayan Giremez
9 / 9
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE