1 / 9

The Wrinkles of the City by JR


İspanya Cartagena'da şehrin en yüksek yerlerinden birine şehrin yaşlı insanlarının yüzlerini yapıştırdı. İç savaş görmüş, acı çekmiş insanların kırışık yüzleriydi bunlar.

Paris'te doğup büyüyen JR sokak sanatına kendine Banksy ve Blu, Os Gemeos, ZEVS gibi sanatçıları örnek alarak başlamış. Dünyaca ünlü bir sokak sanatçısı olması ise çok da vaktini almamış bizce. 

Cartagena'dan sonra Shanghai, Los Angeles, Berlin, La Havana'ya sıçrayan projenin son durağı bildiğiniz gibi İstanbul'du. İstanbul'da da yine bu şehrin yorduğu, muhtemelen incittiği ve yaşlandırdığı bizleri duvarlara taşıdı JR. İyiki de yaptı. 

Projenin diğer duraklarındaki ve İstanbul'daki izleri için sonraki sayfalara bakmadan geçmeyin.
2 / 9
3 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
The Wrinkles of the City by JR

Blog by Beste Türkön

Daha fazlası için:
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
9 / 9
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE