Pink Flamingos

Sürekli yumurta yiyen akıl sağlığı bozuk annesi Edie, ruh hastası oğlu Crackers ve röntgenci arkadaşı Cotton ile birlikte bir karavanda yaşayan obezite hastası travesti Divine, Baltimore’daki yerel gazeteler tarafından “Dünya’nın En İğrenç İnsanı” seçilmiştir ve sahip olduğu ünvanı gururla taşımaktadır. 

Bir diğer yanda yıllardır uyuşturucu ticareti yapan, genç kızları kaçırıp hamile bırakıp çocuklarını eşcinsel çiftlere satan, porno sektöründe bir marka olma yolunda ilerleyen ve bu sıfatın asıl sahipleri olduklarını düşünen Connie ve Raymond Marble çifti, Divine’a savaş açarlar ve olaylar gelişir.

İçerdiği sahnelerin 'iğrençliğiyle' sinema tarihine geçmiş olan, birçok ülkede yasak filmler listesinde bulunan ve “En iyi iğrenç film” sıfatına sahip Pink Flamingos, görülmemiş bir zevksizlik örneği sunarak, hepimize öğretilmiş olan görsel estetiğin ve kalıplaşmış Amerikan yaşam tarzının tam karşısında durarak, aslında tam anlamıyla gerçek bir sistem eleştirisi sunuyor. 
1 / 6
2 / 6
3 / 6
5 / 6
Pink Flamingos

Blog by Beste Türkön

Yönetmen: John Waters
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
6 / 6
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE