iamamiwhoami - Blue


2009 yılında esrarengiz videolar serisi ile hayatımıza giren, İsveçli müzisyen Jonna Lee ve prodüktör Claes Björklund’den oluşan iamamiwhoami, Bounty ve Kin’den sonra, üçüncü devrini, bu hafta yayınlanan Blue ile açtı. 

 "To whom it may concern" etiketi ile yayınlanan Blue, diğer iki albüm gibi bizlere yine benzersiz bir audio-visual deneyim sunuyor. The BLUE island adı verilen paralel bir evrende, kalbimizi en yumuşak noktasından vuran, içimizi eriten melodiler; Jonna Lee’nin buz mavisi denizi ve ruhumuzu ısıtan güneşi ile bezeli görsellerle birleşerek, bu bilinmeyen diyarda hayalgücümüze rehber oluyor. Şarkılarında bizi hiç dokunulmamış ve bozulmamış bir yere davet eden Jonna Lee, bazen denizin içinde bir inci, bazen de şişenin içindeki not olarak kendisini tanımlarken, bunu yalın, doğal güzelliğiyle yapmayı başarıyor. 

Björk, Kate Bush karşılaştırmaları bir yana, şu an iamamiwhoami, starlık müessesinin en garip, en tanımlanması zor, ancak en ilham verici ve güzel yerlerinden birinde duruyor. Çamurdan doğan kızın, maviliklere yolculuğuna tanıklık etmek isterseniz, Blue huzurlarınızda.
2 / 5
4 / 5
iamamiwhoami - Blue

Kein Kollektiv
Other Posts
Niccolò Lapo Latini won in New York City at TDC69
West Coast Culture: Interview with Mike Miller
NOESI Milano
Interview with Yugal Odhrani
Lucid Dreams
Smircs - The Legacy
5 / 5
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE