1 / 6

Living Food by Minsu KimLiving Food projesi sentetik biyoloji sayesinde ön görülebilen yeni yemek deneyimlerini keşfetmek için Minsu Kim tarafından hayata geçirilmiş. Evet, hareket edebilen yemeklerden bahsediyoruz. Bilimin ve teknolojinin hareket ettirdiği yemeklerimizden. 

Living Food

Living Food'un temelleri Haute Cuisine ve moleküler gastronomiye dayanıyor. Proje dahilinde geliştirilen yemek deneyimleri dahilinde tabağınızdakiler sizinle empatik bir bağ kurarak canlı gibi davranabiliyor.

Projenin asıl amacı yiyeceklerin önümüzdeki yıllarda teknolojik gelişmelerden faydalanarak ne tarafa doğru evrileceğini kestirebilmek.

Projenin genel hatlarını yaratıcısı Minsu kim'in sözlerinden okuyun:

"Bu proje ile yiyeceklerin birer estetik deneyim kanalına dönüştüğü bir geleceğe işaret ediyorum. Ya yemekler birer hayal ürünü karakter formuna bürünselerdi ve çatal-bıçağımızla oynayıp ağzımızın içinde hiç bilmediğimiz hisler yaratsalardı? Sentetik biyoloji çoktan organik formlarda suni yaşam üretecek duruma geldi. Suni yiyecekleri nefes alıp verebilen birer canlı gibi göstermek artık hayal değil."

2 / 6
3 / 6
4 / 6
Living Food by Minsu Kim

Blog by Beste Türkön

Daha fazlası için: 
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
6 / 6
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE