1 / 7

Choi Xoo Ang


Koreli sanatçı Choi Xoo Ang'in çoğu eseri insan hakları ve istismarı ekseninde metaforlar üzerinden form buluyor ve çıkış noktası günümüz Kore'si.

Heykel çalışmaları insanı bir yandan sinir bozucu bir şekilde, inceden inceye rahatsız ederken, bir diğer yandan da öyle dengeli bir şekilde heyecanlandırıyor ki, rahatsızlık meraka, merak hayranlığa dönüşüyor. İnsanı orada yakalıyor, elinden tutuyor, Kore'den Türkiye'ye, aslında en çok da son bir senemize getiriyor. 

Konuşamayan, göremeyen, sanki bağırmaya çalışan da sesi çıkmayan, engellenmiş, bastırılmış, mecbur edilmiş hissi veren bu figürlere buyrun bir de siz göz atın. 
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
Choi Xoo Ang

Blog by Beste Türkön
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
7 / 7
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE