Postcards from Pripyat, Chernobyl

Video'yu izlemeye başlamadan önce yönetmeni Danny Cooke'un kendi sözlerinden deneyimini okuyalım: 

Çernobil bu güne kadar bulunduğum en enteresan ve tehlikeli yerlerden biri. 86 yılında (ben doğduktan bir yıl sonra) gerçekleşen nükleer felaket İtalya'da yaşadığımız dönemde ben ve ailem de dahil olmak üzere çok fazla kişiyi etkiledi. Nükleer gaz bulutları ülkenin üzerine doğru sürüklenirken bir taraftan İtalyan polisi ne kadar üretilmiş yiyecek maddesi varsa imha etmeye çalışırken, annem bana konserve süt bulmaya ve beni beslemeye çalışıyormuş.

Kilometrelerce ötede bile ilnanılmaz zorluklara yol açan bu felaketin şehirlerini terketmek zorunda kalan Ukraynalılar için ne kadar zor olduğunu tahmin bile edemiyorum.

1 / 3
Postcards from Pripyat, Chernobyl

Blog by Beste Türkön
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
3 / 3
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE