1 / 10

artist's* [SURREAL] statement


CHARLOTTE YOUNG

Editör olma yolunda emin adımlarla ilerleyen, çok yönlülük bağlamında kendini ispat etmiş Ece Vahapoğlu'na öykünen performans sanatçısı, videograf ve yazar Charlotte Young, 28 yaşında multidisipliner bir sanatçı. 

Babasının sıradan bir günde, durup dururken, çok lazımmış gibi kendisine bir MacBook Pro hediye etmesiyle sanat dünyasına hızlı bir giriş yapan ve eleştirmenlerin dudaklarını uçuklatan Charlotte, farklı disiplinlerinde ürettiği eserler ışığında kendini başıboş, vurdumduymaz, adamsendeci, ve onulmaz bir romantik olarak tanımlıyor. Kişiliğini en yalın ve provokatif haliyle performans sanatı üzerinden ifade edebildiğini belirten Charlotte'un işleri yoğunlukla gündüz kuşağı kadın programlarından besleniyor. Şu an boşta gezen Charlotte yakın zamanda Blu-Ray Batman filmleri koleksiyonundan oluşturacağı, kostümlü katılım zorunluluğuyla parti ve sergi konseptlerinin arasındaki uçurumu elimine edecek sergisiyle sanatseverlerle buluşmayı planlıyor.
2 / 10
4 / 10

artist's* [SURREAL] statement


ALEX ROBERTSON

Lineer formlar ve kültürel yapıların derinine indiği işlerinde tekrar, tekrar, tekrar, te te tek ve tek tekrar tekniğiyle bu olguların okumlanabilite sınırlarını deneyimlemek üzere eğilim gösteren Alex, 26 yaşında antikapitalist-avangard bir sanatçı.

Kavramsal nitelikte eserleri çerçevesinde kendini kaotik, kekeme, dadaist ve biraz uçuk kaçık olarak tanımlayan sanatçı, çalışmalarında tekrar öğesi gölgesinde kekemelik kavramını sorunsallaştırma eleştirisi üzerine gidiyor. Hayat kendisine limonlar verdiğinde, limonata yapmak yerine tekila içmeyi yeğleyeceğini not düşen Alex'in bu duruşu, eserlerindeki realizm ve müphem kararlılığı destekler nitelikte.
5 / 10
7 / 10

artist's* [SURREAL] statement


DAVID WILSON

Yaşayan ve yaşamayan formlar arasındaki etkileşimlere işaret eden inflamatuar işleriyle fotoğraf dünyasının yeni gözdesi haline gelen David, 29 yaşında multifonksiyoner bir fotoğraf sanatçısı.

Sorgulayıcı devinimleri ve fotoğraf disipline getirdiği taze kan ile yerini günden güne sağlamlaştıran sanatçı, kendini ekspresyonist, tezcanlı, kuramsal ve gönlü geniş olarak tanımlıyor. Charlotte Young ile aynı ekole mensup David'in işlerinde yoğun bir şekilde hissedilen rektifiyeli melankoli ve soyut hissizlik hissi olumlamaları, izleyiciye dekonstriktif edimlemeler deneyimletiyor.  
8 / 10
artist's* [SURREAL] statement

Blog by Beste Türkön

*Bu içerikte bahsi geçen her şey hayal ürünüdür. İtimat etmeden keyfinize bakınız.
Other Posts
Suzanne Saroff
The Magician
The Summer House
NID
David Gaberle
Dull Men's Club
10 / 10
keinmagazine@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmagazine.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmagazine.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.
Subscribe to our newsletter for monthly updates

Follow #KEIN
CLOSE